Дієта MIND поєднує кілька дієт, корисних для серця, а потім доповнюється для підтримки здоров'я мозку на основі перевірених поживних речовин і продуктів, які можуть запобігти погіршенню когнітивних функцій та деменції. Про це пише Eat This, Not That.

Експерт із харчування для здоров'я мозку Меггі Мун поділилася п'ятьма продуктами з дієти MIND, які допоможуть вам жити довше.

Суть цієї дієти полягає в тому, щоб живити мозок і захищати його від запалення та окислювального стресу, особливо в міру старіння.

"Ранні дослідження з дієти MIND показали, що вона може уповільнити процес старіння мозку на 7,5 років", - каже Мун. "Нові дослідження підтверджують це. Вони показують, що люди, які йдуть більшості рекомендацій дієти MIND, старіють біологічно повільніше в цілому".

Основна частина дієти MIND складається з продуктів рослинного походження, таких як свіжі овочі, боби, цілісні зерна, ягоди, оливкова олія та горіхи. Також включені невеликі порції морепродуктів та птиці. "Ви не споживатимете так багато смаженої їжі, олії, сиру, м'яса, випічки та солодощів", ​​- додає Мун. "Ці продукти не виключені, вони просто обмежені, тому багато людей знаходять дієту MIND менш суворою і легше дотримуватися".

Листова зелень

Листова зелень є відмінним джерелом вітаміну Е, фолієвої кислоти, флавоноїдів та каротиноїдів, пов'язаних із зменшенням ризику зниження когнітивних функцій та деменції. "За результатами великих досліджень у США найбільший захист забезпечують листові зелені овочі", - пояснює Мун. "Постарайтеся додати листову зелень у свій раціон щодня. У нашому будинку ми часто використовуємо зелень у багатьох стравах - у яєчні, супах та смузі".

Овочі

За словами Муна, вам слід додати щонайменше один додатковий вид овочів у свій раціон щодня. "Шукайте різноманітність, можливо, додайте червоні помідори або помаранчеві (або навіть фіолетові!) моркви, щоб отримати більше каротиноїдів - класу антиоксидантів, які підтримують роботу мозку", - каже вона.

Ягоди

Запишіть у свій список покупок чорницю, полуницю, малину і навіть ожину. "Ягоди - одні з найбагатших поліфенолами продуктів, які допомагають знизити запальний індекс, що важливо для здоров'я мозку, оскільки мозок особливо схильний до окислювального стресу", - говорить Мун. "Дієта MIND включає ягоди як мінімум два рази на тиждень. Якщо вони не в сезоні або ви просто турбуєтеся, що вони зіпсуються, можна використовувати заморожені".

Горіхи

Забезпечують організм корисними жирами, які підтримують здоров'я гематоенцефалічного бар'єра та клітин мозку. "Мозок на 60% складається з жиру, і він віддає перевагу ненасиченим жирам, які містяться в горіхах, щоб підтримувати його роботу", - зазначає Мун. "Горіхи також багаті антиоксидантом вітаміном Е, рослинним білком та вітамінами групи В, важливими для синтезу нейромедіаторів".

Морепродукти

Ще одним із найкращих продуктів дієти MIND, які допоможуть вам жити довше, є морепродукти. Мун рекомендує вибирати екологічно чисті морепродукти, що знаходяться "нижче в харчовому ланцюжку", такі як смугастий окунь, арктичний голець, анчоуси, камбала або морські водорості. "Риба забезпечує цінний білок та корисні для мозку вітаміни групи B, а також омега-3, кращу форму жирів для оптимального функціонування мозку", - каже Мун.

Раніше ми писали про те, як швидко схуднути – 5 порад дієтолога.

Також ми повідомляли, що дієтолог пояснила, чому не можна часто зважуватись.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою