Поки діти були маленькими, батьки часто відчували, що знають, що робити. Однак із віком дітей, особливо у підлітковому віці, спілкування може погіршитися, оскільки батьківська авторитетність зменшується. Проте є кілька способів відновити довіру дитини та покращити сімейні стосунки, пише Marriage.

Проводьте час за спільним столом. Регулярні сімейні вечері – чудовий спосіб підтримувати комунікацію та зв'язок. Дослідження показують, що діти, які вечеряють з батьками 5-7 разів на тиждень, мають кращий зв'язок з ними та кращий психічний стан.

Будьте терплячі. Виховання дітей ніколи не було простим. Важливо пам'ятати, якими ми були у їхньому віці, і виявляти терпіння, навіть коли вони роблять щось, що вас дратує.

Обіймайтеся. Обійми допомагають зміцнити емоційний зв'язок. Навіть якщо ваші діти підросли, вони все ще потребують фізичного контакту та підтримки.

Слухайте. Одним з кращих способів показати дітям, що ви піклуєтеся, є просте прислухання до їхніх думок та почуттів. Покажіть, що ви дійсно слухаєте, вимкнувши всі пристрої, що відвертають, і повністю присвятивши їм свою увагу.

Проводьте час з кожною дитиною по черзі. Діти, безумовно, повинні проводити час разом з усією сім'єю, але також важливо приділити кожному з них індивідуальну увагу. Навіть якщо у вас є всього 15 хвилин на день, щоб поспілкуватися з кожною дитиною наодинці, це допоможе їм зміцнити зв'язок з вами та вашим партнером поза загальною сімейною обставиною. Такі моменти також надають можливість дізнатися більше про переваги кожної дитини та, можливо, спланувати спільні заходи на основі їхніх інтересів.

Плануйте сімейні заходи. Так само як пари можуть запланувати романтичне побачення, так і сім'ї повинні виділяти час для спільних заходів. Спільні прогулянки, походи в кіно, боулінг чи пікніки – все це допомагає зміцнити взаємини та створити приємні спогади.

Пам'ятайте, що сімейні заходи необов'язково мають бути дорогими чи складними. Головне – це провести час разом та насолодитися компанією один одного.

Дбайте про свої стосунки. Щоб бути хорошими батьками для своїх дітей, важливо також зміцнювати свої стосунки як подружжя чи партнер. Один із способів зробити це - влаштовувати час на "побачення" один з одним. Це не тільки допомагає підтримувати зв'язок між вами, але є прикладом здорових відносин для ваших дітей.

Також лікарі назвали 7 способів знизити ризик розвитку раку.

Ще ми писали, як захиститися від цукрового діабету – рекомендації МОЗ.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою