Вживання надмірної кількості солодощів може вгамувати ласунів, але також може призвести до багатьох проблем зі здоров'ям, включаючи підвищений ризик карієсу, набір зайвої ваги та серцево-судинні захворювання. Про це пише Eat This, Not That.

Тягу до солодкого можуть спровокувати різні фактори, включаючи психологічні стимули, гормональні зміни та уподобання в їжі. Вибір певних напоїв може допомогти у природному придушенні цієї тяги.

Вода

Вода - природний і зручний засіб для приборкання бажання до солодкого. Іноді люди відчувають голод, коли їм потрібно просто пити. Тому вживання води в моменти бажання солодкого може допомогти вгамувати спрагу і стримати бажання перекусити. Можливо, вам просто потрібно було напитися води, а не їсти солодощі.

Газовані напої з низьким вмістом цукру

Газовані напої з низьким вмістом цукру можуть бути добрим вибором для тих, хто прагне зменшити споживання солодкого. Вони зазвичай містять менше цукру, що може сприяти зниженню загального споживання цього компонента. При помірному вживанні вони можуть задовольнити бажання солодкого смаку та допомогти поступово знизити потребу в солодощах.

Матча

Матча — порошок, виготовлений зі спеціально вирощеного та обробленого листя зеленого чаю, завоював популярність завдяки своєму унікальному смаку, корисним властивостям для здоров'я та культурному значенню в чайних церемоніях. Його здатність допомагати впоратися з потягом до солодкого обумовлена ​​високим вмістом L-теаніну — амінокислоти, яка сприяє розслабленню та покращує настрій, одночасно знижуючи стрес та занепокоєння, які часто викликають бажання солодкого.

Чайний гриб

Чайний гриб, відомий своїм пікантним смаком та численними перевагами для здоров'я, ферментується та має здатність контролювати рівень цукру в крові. Цей позитивний ефект пов'язаний з оцтовою кислотою, що утворюється у процесі ферментації. Оцтова кислота покращує чутливість до інсуліну, що робить використання глюкози організмом більш ефективним та потенційно знижує рівень цукру в крові. Крім того, чайний гриб містить пробіотики, які сприятливо впливають на стан кишкової мікрофлори.

Дослідження Джорджтаунського університету показали, що регулярне споживання певних чайних грибів, що містять різноманітні пробіотичні бактерії, може знизити рівень цукру в крові у людей із діабетом 2 типу. При виборі чайного гриба важливо звертати увагу на наявність живих бактерій різних штамів та оцтової кислоти.

Настояна вода

Це відмінний спосіб боротьби зі зневодненням, при якому фрукти, овочі та трави настоюються у холодній воді. Цей процес не тільки покращує смак води, роблячи її привабливішою для пиття, але й збагачує її тонкими есенціями та поживними речовинами. Настояна вода, що містить натуральну насолоду фруктів, таких як ягоди, кавун або цитрусові, може вгамувати бажання солодкого без необхідності додавання цукру, допомагаючи контролювати потяг до солодкого.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою