Хоча конфлікти можуть виникати у будь-яких відносинах, причини суперечок іноді здаються безглуздими. Хоча кожна ситуація є унікальною, можна змінити свою поведінку, щоб уникнути дрібних розбіжностей, які можуть набриднути. Про це пише Brides.

Освіжіть свій погляд на ситуацію

Не все так погано, як здається. Експерти стверджують, що конфлікти можуть вказувати на проблеми у відносинах, але іноді вони також можуть мати внутрішні причини. Більшість людей не сперечаються з тими, хто їм байдужий. Навіть незначні розбіжності можуть бути способом вираження комфорту та почуттів.

Відмовтеся від прагнення завжди бути правим

Це важка звичка, але варто спробувати її контролювати. Часто суперечки зводяться до бажання довести партнеру його неправоту чи нерозумність. Натомість можна висловити свої бажання і пояснити, чому вони важливі для вас, без звинувачень.

Подумайте, перш ніж вимовити щось прикро

Перш ніж сказати щось прикро, задумайтеся, чому ви хочете це сказати. Часто ми говоримо образливі речі через свою образу і бажання відповісти на образу. Однак краще спробувати досягти розуміння без початку суперечки.

Висловлюйте свої почуття

Замість того, щоб звинувачувати партнера, сконцентруйтеся на своїх почуттях. Це допоможе уникнути зациклювання на його діях та зосередитись на власних переживаннях.

Слухайте свого партнера

Коли ми слухаємо, найчастіше думаємо про те, що скажемо у відповідь, а не про те, що говорить інша людина. Однак важливо прислухатися до співрозмовника та розуміти його думку.

Виявляйте розуміння

Спробуйте подивитись ситуацію з боку партнера і показати розуміння його почуттів. Підтримка та компроміс допоможуть вирішити конфлікт.

Якщо конфлікти не припиняються, можливо варто звернутися за допомогою до сімейного терапевта.

Раніше психологи назвали 8 ознак, що чоловік хоче кинути вас.

Також ми повідомляли основні засади здорових стосунків у парі.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою