Мешканці одного з міст України отримали комунальні платіжки із новою графою за послуги з переробки сміття. У квітні у Житомирській міській громаді додали цю графу, пов'язавши це із запуском роботи сміттєпереробного заводу. Про це повідомляє Суспільне.

Керівник міського управління житлового господарства Андрій Гуменюк пояснив, що окрім вивезення сміття мешканці оплачуватимуть його перероблювання та поховання.

Тариф було затверджено ще у 2022 році, але через обставини не було введено в дію. Вартість нової послуги складає близько 13 грн на особу.

На думку Гуменюка, вартість поховання зменшиться, але перероблення сміття обійдеться дорожче. Це з роботою місцевого полігону твердих побутових відходів.

Євген Барах, голова ТОВ ТС "Соціальний проєкт "Сміттєпереробний завод"", пояснив, що на ціну перероблення впливають різні фактори, включаючи глибину та обсяги перероблення, витрати на персонал, обслуговування обладнання, паливо та електроенергію. Вартість перероблення 1 м³ сміття складає 70 грн.

За його словами, поточний тариф не покриває всіх витрат заводу, тому після збільшення його потужності планується підвищення тарифу.

Мешканці міста не заперечують збільшення тарифу на вивезення та перероблення сміття, вважаючи це необхідним для підтримки чистоти та екологічної безпеки.

Раніше повідомлялося, що експерти назвали умови, за яких можна тимчасово відкласти оплату комуналки .

Нагадаємо, що деякі українці можуть втратити пільги на оплату комунальних послуг .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою