Навколо печінки існує безліч дискусій та суперечок, проте цей продукт має високий вміст вітамінів, необхідних для здоров'я людини. Про це розповіла у своєму Інстаграмі дієтолог Людмила Матішинець.

На думку експерта, всі види печінки містять більше вітамінів та мінералів, ніж звичайне м'ясо, а також більшість сухофруктів та овочів. Однак важливо відзначити, що печінка не є джерелом клітковини.

Загалом печінка є відмінним джерелом:

  • вітамінів А, З;
  • калію;
  • фосфору;
  • дає
  • заліза;
  • вітамінів групи В, включаючи В12.

"Якщо ви ще не включили печінку до свого раціону, я щиро рекомендую це зробити. Шукайте смачні методи її приготування, щоб насолоджуватися смаком та отримувати максимальну користь", - радить Людмила Мітішинець.

Одна порція яловичої печінки може забезпечити організм людини більш ніж на 100% добової норми вітаміну А. Цей вітамін, своєю чергою, знижує ризик раку грудей та уповільнює процес старіння.

Також одна порція яловичої печінки містить 33 г на 110 г білка, що може забезпечити організм людини третьої добової норми білка. Білок необхідний для будови м'язів, шкіри, кісток та сприяє продовженню відчуття ситості.

Декілька порцій печінки на тиждень також допомагають запобігти та полегшити симптоми анемії.

Однак слід уникати вживання печінки людям з підвищеним вмістом холестерину в крові, оскільки у 100 г печінки міститься від 100 до 270 міліграмів холестерину. Високий рівень холестерину може збільшити ризик серцево-судинних захворювань.

Також не рекомендується вживання печінки людям з подагрою, оскільки цей продукт містить багато пуринів, які можуть сприяти утворенню сечової кислоти в організмі.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою