Ціни на цибулю в Україні знизилися. На торговому майданчику EF Trade Platform наприкінці минулого тижня (13-17 травня) ціна за кілограм складала 20-28 грн, тоді як минулого тижня вона коливалася в межах 25-30 грн. Про це повідомляє EastFruit.

Певно, найближчим часом ціни на цибулю знизяться і в супермаркетах. Це зниження цін обумовлено збільшенням пропозиції цибулі з Узбекистану та Азербайджану на ринку.

Експерти пояснили, що цибулю нового врожаю почали збирати в цих країнах більше як місяць тому, що призвело до збільшення пропозиції якісного продукту, який витримує тривале транспортування.

Хоча виробники, у яких залишилися запаси цибулі минулого врожаю, намагалися підвищити ціни минулого тижня, до вихідних ситуація почала змінюватися, і ціни на якісну цибулю стали знижуватися.

Середня ціна цибулі в українських супермаркетах на цей час становить 36,5 грн за кг, що майже на 21 грн вище за середню ціну квітня, згідно з даними "Мінфіну".

Великі мережі встановлюють такі ціни за кілограм цибулі:

  • Megamarket – 48,4 грн;
    Metro – 34,9 грн;
    Novus – 26,19 грн.

Зазначимо, в Україні загалом харчові продукти подешевшали. З квітня 2023 року до квітня 2024 року ціни знизилися на 0,8%. Однак, наприклад, ціни на яйця впали відразу на 41,9%. Водночас деякі товари, навпаки, подорожчали.

Раніше повідомлялося, що експерти назвали умови, за яких можна тимчасово відкласти оплату комуналки .

Нагадаємо, що деякі українці можуть втратити пільги на оплату комунальних послуг .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою