У Верховній Раді повідомили про заходи відповідальності для чоловіків, які ухиляються від територіальних центрів комплектування (ТЦК), які не оновлюють свої дані та не сплачують штрафи за порушення мобілізаційних законів. Про це пише "ТСН".

Ірина Фріз, член Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки, вказала, що за порушення правил військового обліку передбачено штрафи від 17 до 25,5 тис. грн. Якщо військовозобов'язаний не оновлює свої дані і не сплачує штраф, він вважається таким, що ухиляється і порушником закону про мобілізацію, що тягне за собою кримінальну відповідальність з можливим покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Поки не ясно, чи подвоюються неоплачені штрафи і який термін надається для їхньої сплати. Адвокати зазначили, що штрафи за адміністративні правопорушення не подвоюються.

При несплаті штрафу відкривається виконавче провадження, що додає близько 10% до суми штрафу у вигляді додаткових витрат.

Юрист Сергій Старенький пояснив, що за чинним законодавством деякі штрафи подвоюються у разі несплати, але це не стосується всіх видів порушень. Наприклад, штрафи за порушення правил дорожнього руху можуть подвоюватися, тоді як штрафи за розпивання спиртних напоїв та хуліганство – ні.

Адвокат Микола Максимов наголосив, що сплата штрафу може означати визнання правопорушення. Державні виконавці можуть протягом місяця змусити порушника сплатити штраф у разі його несплати.

Нагадаємо, новий закон про посилення мобілізації набув чинності 18 травня. Призовний вік було знижено до 25 років. Також на військовий облік ставитимуть пенсіонерів однієї категорії, а саме колишніх силовиків.

Раніше ми писали, що у Раді запропонували нові правила бронювання від мобілізації: що може змінитися .

Також повідомлялося, що чоловіки з інвалідністю повторно проходитимуть ВВК .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою