В Україні водії можуть бути оштрафовані на суму до 850 грн за перевезення дітей без спеціальних автокрісел або у невідповідних кріслах. Згідно з Правилами дорожнього руху (ПДР), дітей зростом до 1,45 метра дозволяється перевозити в легковому автомобілі лише за наявності утримувальних систем (дитячих автокрісел), пише OBOZ.UA.

Ці системи повинні забезпечувати можливість пристібання дитини за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією автомобіля.
Автокрісла для дітей мають бути встановлені на сидіннях автомобіля. Крісла для дітей до 3 років необхідно встановлювати проти перебігу руху, тобто спинкою вперед. Якщо крісло розміщується на передньому сидінні поруч із водієм, потрібно обов'язково вимкнути фронтальну подушку безпеки, оскільки її спрацювання при аварії може завдати дитині серйозних травм.

Характеристики автокрісла повинні повністю відповідати вазі та зростанню дитини. Перевезення дитини в невідповідному кріслі дорівнює його перевезенню без автокрісла.

За порушення правил перевезення дітей передбачено штрафи. Водієві загрожує:

  • 510 грн (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за перше порушення;
  • 850 грн (50 неоподатковуваних мінімумів) за повторне порушення протягом року.

Штрафи виписуються, якщо поліцейський зупинив автомобіль за порушення правил дорожнього руху. Автомобілі не зупиняють спеціально для перевірки наявності автокрісла.

Численні дослідження показують, що перевезення дітей у спеціальних автокріслах знижує ризик травм та загибелі у ДТП на 50%. При перевезенні дітей на руках, що категорично заборонено, дорослий не зможе забезпечити безпеку дитини під час аварії.

Як перевірити наявність штрафів за порушення правил дорожнього руху

Українським водіям необов'язково чекати на офіційне повідомлення про штраф за порушення ПДР поштою. Існують онлайн-системи, що дозволяють самостійно дізнатися, чи на ваше авто були складені протоколи, що особливо важливо при порушеннях, зафіксованих системою автофіксації. Перевірити штрафи за ПДР можна такими способами:

  • через сайт Міністерства внутрішніх справ;
  • у електронному кабінеті водія на порталі Головного сервісного центру МВС;
  • через приложение Дія (в меню "Сервисы").

Сплатити штрафи можна також онлайн. Ця послуга доступна:

  • в приложении Дія;
  • у мобільному додатку "Штрафи ПДР" від МВС;
  • у "Приват24" та онлайн-банкінгу Monobank.

Раніше повідомлялося, що в Національному банку зробили заяву щодо переказів та транзакцій: які обмеження можуть запровадити .

Нагадаємо також про те, що в Україні мають намір запровадити нові штрафи за ухилення від сплати податків .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою