Національна поліція України роз'яснила права своїх співробітників щодо військовозобов'язаних громадян. Зокрема, відомство повідомило, у яких випадках поліціянті мають право доставити громадянина до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), пише "Інтерфакс-Україна".

Глава Нацполіції України Іван Виговський пояснив, що співробітники поліції не мають законного права вручати повістки на вулиці. Проте вони можуть перевіряти документи громадян, допомагаючи співробітникам ТЦК та СП виявляти тих, хто ухиляється від мобілізації.

Виговський нагадав, що за новим законом про мобілізацію кожен військовозобов'язаний громадянин повинен мати при собі військовий квиток. У разі його відсутності поліціянти складуть відповідний акт і передадуть його до ТЦК та СП. Якщо громадянин не має документів, що засвідчують особу, він може бути затриманий на строк до трьох годин.

"Якщо до поліції надійшло звернення від ТЦК та СП щодо конкретної особи, тоді поліціянти мають право на адміністративне затримання та доставляння його до ТЦК та СП", - повідомив Виговський.

Співробітники поліції можуть застосовувати силу, якщо громадянин чинить опір або не підкоряється законним вимогам. Ступінь впливу залежить від поведінки затриманого, зазначив голова Нацполіції.

Він також повідомив, що співробітники поліції не проводитимуть поквартирних обходів. Однак, якщо надійшло звернення від ТЦК та СП, що громадянин перебуває у розшуку як ухилянт, правоохоронці можуть прийти до нього додому.

Раніше ми писали, що у Раді запропонували нові правила бронювання від мобілізації: що може змінитися .

Також повідомлялося, що чоловіки з інвалідністю повторно проходитимуть ВВК .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою