Часто, коли люди переходять на здорове харчування, першими жертвами стають солодощі. Проте десерти, на думку дієтолога Олесі Добрянської, необхідно зберігати в раціоні, щоб уникнути можливих "зривів". Вона дає пояснення цьому у своєму пості в Instagram.

Експерт з дієтології попереджає, що сувора відмова від солодкого може призвести до переїдання інших продуктів, що зрештою може спричинити повернення до заборонених ласощів.

Крім того, повна відсутність солодких продуктів може спричинити стрес та тривожні стани. Відмова від десертів може стати особливо складною для тих, хто раніше не дотримувався збалансованого харчування, викликаючи негативні емоції та створюючи додатковий тиск на організм.

Дієтолог підкреслює: "Головне - дотримуватись балансу". Якщо солодощі таки заборонені під час дієти, Олеся Добрянська пропонує кілька рекомендацій:

  • Не вживайте заборонений продукт натщесерце, залиште його на завершення основного прийому їжі.
  • Дозуйте споживання, розбиваючи солодощі на порції для кожного прийому їжі.
  • Не купуйте багато солодких продуктів відразу, щоб уникнути переїдання.

Варіювати свій раціон, додаючи цікаві продукти та спеції, щоб зробити харчування більш різноманітним, і тим самим уникнути компенсації емоційних проблем солодким.

Щодо кількості солодкого на день, рекомендується дотримуватись добової норми в межах 10% від загальної кількості калорій. Наприклад, при споживанні 1800 калорій на день, солодощів слід вживати не більше 180 калорій.

Однак ці рекомендації загальні, і важливо враховувати індивідуальні особливості організму, поступово вносячи зміни до своїх звичок без радикальних заборон та обмежень.

Також ми писали про фрукти, які зроблять вас стрункими.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить безліч вітамінів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою