В українській культурі стали відомі результати національного Радіодиктанту 2023 року, що проходив 27 листопада. Дві учасниці цього заходу показали вражаючі результати, не припустившись жодної помилки в тексті "Дороги України". Про це пише "Супільне Культура".

Переможцями стали Галина Шура, досвідчена вчителька української мови та літератури з Волинської області, та Христина Гоянюк, львів'янка, яка бере участь у Радіодиктанті вже 23 роки поспіль. Цікаво зазначити, що Крістіна Гоянюк, у віці 77 років, встановила рекорд України щодо участі у цій щорічній події.

Крім того, п'ять учасників, які зробили лише одну помилку у тексті, також отримають заслужені нагороди. Серед них – Олеся Жу, Євгенія Антонюк, Вікторія Норичко, Іванна Рубан та Юлія Шевченко.

Найпоширенішою помилкою, яку учасники зробили в тексті, виявилося вживання комою замість двокрапки в частинах безспілкової пропозиції.

Понад 20 тисяч осіб направили своїх диктантів на перевірку, включаючи близько 3 тисяч паперових листів. Цікаво відзначити, що цього року з'явився навіть один лист із Москви, але він не здобув перемоги.

Географія учасників Радіодиктанту цього року охоплювала Україну, Європу та інші континенти. У комісії з перевірки радіодиктанту було 7 експертів, їхні імена не розголошуються.

Цьогорічний захід, "Дороги України", був написаний українською поетесою та перекладачкою Катериною Калитко. Читання тексту здійснив актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий своєю роллю Івана Довбуша у фільмі "Довбуш". Радіодиктант цього року вперше пройшов 27 жовтня через зміну календаря.

Нагадаємо, що жінкам роздадуть по 45 тисяч гривень на відкриття бізнесу.

Також ми повідомляли, кому видадуть по 40 тисяч доларів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою