У холоди багато хто звик лягати в ліжков шкарпетках. На перший погляд, у цій звичці немає нічого шкідливого – так і тепліше, і комфортніше. Але виявляється, це зовсім не так, пише МЕТА.

Про шкоду сну в шкарпетках говорять не лише деякі лікарі, але також ізотерики та знавці народних прикмет. Зокрема, існує переконання, що вночі не рекомендується носити шкарпетки, оскільки це може затримувати негативну енергію, спричиняючи почуття злості та дратівливості.

Наші пращури помітили, що наші пращури на ніч можуть зберігати негативну енергію, руйнуючи всередині нас, і викликаючи різні негативні емоції. Тому, знімаючи носки перед сном, вони уникали таких наслідків.

Думки лікарів щодо цього розходяться. Одна група фахівців вважає, що підігрів ніг перед сном сприяє більш швидкому засинанню, покращує якість сну та забезпечує кращий відпочинок. У китайській медицині також стверджують, що шкарпетки на ніч сприяють поліпшенню кровообігу та запобігають догляду енергії з тіла.

Проте навіть перша група лікарів наполягає на тому, що йдеться саме про засинання в шкарпетках, а не про сон. А ось більшість медиків попереджають про небезпеку сну в шкарпетках:

  1. Гумка на носках може порушити кровообіг, підвищуючи ризик тромбозу.
  2. Підвищена температура у шкарпетках може спровокувати грибкові інфекції.
  3. Синтетичні матеріали шкарпеток можуть спричинити подразнення шкіри або алергічні реакції.

Категорично не рекомендується спати в шкарпетках людям з атеросклерозом нижніх кінцівок і тим, хто страждає на цукровий діабет, оскільки це може призвести до серйозних ускладнень. Щоб підтримувати тепло ніг під час сну, лікарі пропонують проведення контрастного душу перед сном або використання шкарпеток із натуральних матеріалів без тугої гумки.

До цьоголікарі назвали несподівані та приємні способи подолати безсоння.

Також ми повідомляли, що пересипання шкідливе для здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою