Ближче до Нового року обсяг фальсифікованих товарів сягає 30%. Згідно з матеріалом ТСН.16:45, шампанське напередодні свят є лідером серед фальсифікованих продуктів на ринку.

Хоча приблизно третина всього алкоголю підлягає підробці, дані показують зміну тенденцій залежно від пори року. У той час як горілка та коньяк підробляють у будь-яку пору року, напередодні новорічних свят особливо активно фальсифікують ігристі вина.

Валерій Романовський, директор заводу шампанських вин, каже, що одним із найпоширеніших методів підробки є насичення звичайного вина діоксидом вуглецю з балонів. Такий напій викликає сумніви серед виробників класичних шампанських вин. Хоча стверджується, що такому напою можна допустити існування, його назва має бути змінена на "іскристе", а не "ігристе".

За його словами, зараз додавання вуглекислого газу у вино для створення шампанського стає досить поширеною практикою. У деяких випадках замість виноматеріалу використовується яблучний концентр.

Справжнє шампанське утворюється внаслідок подвійного бродіння, збагаченого вуглекислотою, яка не виходить назовні. Тиск у пляшці в такому напої втричі вищий, ніж у шині автомобіля, що надає йому ефекту вибуху при відкриванні.

Автентичність напою можна визначити по бульбашках. Романовський додав, що при штучній газифікації бульбашки виявляються більшими, схожими на газовану воду, і зникають дуже швидко - буквально через 15 хвилин їх не залишається в келиху. У разі натуральної газифікації бульбашки залишаються дрібними та зберігаються протягом тривалого часу.

Єдиною відмінністю між справжнім та підробленим напоями є бульбашки. Для недосвідченого споживача, що не має вишуканого смаку, ці напої можуть бути невідмінними.

Перед настанням нового року часто підробляють шампанське. Відверту фальсифікацію можна виявити слідами клею на повторно використаній пляшці, а також за наявністю осаду всередині.

Також Clutch розповідав про найпопулярніших новорічних коктейлів.

Нагадаємо, що фахівці відповіли на питання, чи існує безпечна доза алкоголю.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою