У МОЗ розповіли про температурні режими зберігання продуктів та способи їх забезпечення у разі відсутності електропостачання. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Стандарти зберігання

Відомство стверджує, що температура в холодильнику не повинна перевищувати 4 градуси тепла, а в морозильній камері – 4 градуси нижче за нуль.

Рекомендації

Для підтримки зазначених показників експерти радять заморожувати контейнери з водою та, по можливості, використовувати сухий або блоковий лід.

"Якщо електроживлення припинено, слід тримати дверцята холодильника та морозильної камери закритими, тому що в такому випадку продукти зберігають свою безпеку до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повністю замороженій морозилці та 24 години у напівпорожній морозилці", – рекомендує МОЗ.

Таким чином, якщо електроживлення не буде понад 4 годин, розмістіть кригу поруч із продуктами в холодильній камері.

Не перевіряйте безпеку продуктів на смак

У відомстві попереджають, що не слід оцінювати "свіжість" та безпека їжі, пробуючи її на смак.

"У разі сумнівів краще позбутися продукту. Викидайте всі продукти з незвичайним запахом, кольором чи текстурою”, - наголошують у МОЗ.

Також рекомендується періодично перевіряти температуру продуктів, що зберігаються в морозильнику або холодильнику з додатковим джерелом холоду.

Поради щодо вибору продуктів

Експерти рекомендують заздалегідь запастися продуктами, що не вимагають особливих умов зберігання, такими як хліб, печиво, бублики та консерви.

При цьому перевагу слід надавати продуктам з низьким вмістом солі та цукру. Також варто готувати страви в невеликих кількостях, щоб уникнути тривалого зберігання. Іншими словами, приготували – з'їли.

При виборі продуктів у магазині рекомендується віддавати перевагу тим, які довго не псуються без холодильника. Крім того, продукти можна зберігати в термосумці, підвалі або балконі при негативній температурі на вулиці.

Раніше Clutch писав, що в супермаркетах України продовжують зростати ціни на різні продукти.

Також повідомлялося, що у листопаді змінилися ціни на цукор, хліб та олію.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою