Багато українських військових нині захищають свою країну від зовнішнього ворога. Незважаючи на їхнє право на відпустки, нині виникають певні труднощі з проведенням ротації, які намагаються поміняти парламентарії.

Згідно з проектом закону, інформацію про який опубліковано в матеріалі NV, наразі розглядається ініціатива надання деяким військовослужбовцям права на ротацію вже наступного 2024 року.

У цьому документі наголошується на таких положеннях:

  • Українські військовослужбовці, які беруть активну участь у бойових діях проти противника, повинні отримати можливість відпочинку не пізніше ніж через три місяці після участі в бойових діях.
  • Військовослужбовці, які нині служать у ТЦК та СП, повинні бути переміщені на інші посади у військових частинах протягом трьох місяців. При цьому вони зможуть знову обіймати посади у ТЦК та СП лише через три роки.
  • Військовослужбовці-строковики мають бути звільнені у запас.

Також варто зазначити, що народні депутати розглядають низку інших важливих змін, пов'язаних із військовою службою та мобілізацією в країні.

Деякі українські військові можуть мати можливість демобілізації. Цей процес може торкнутися двох категорій громадян:

  • Громадяни іноземних держав або особи без громадянства, які служать у складі Збройних сил України або інших військових формувань (наприклад, у Національній гвардії, Державній прикордонній службі тощо).
  • Українці, звільнені з полону у російській федерації за власним бажанням, можуть відмовитись від продовження військової служби у Збройних силах України чи інших військових структурах.

Важливо відзначити, що законопроект перебуває на розгляді. Також існує ймовірність, що народні депутати можуть відмовитися від ухвалення певних рішень у цьому питанні.

Раніше Clutch повідомляв, що Валерій Залужний зробив заяву про посилення мобілізації.

Також повідомлялося, що глава ГУР висловився про мобілізацію в Україні: чи буде скасовано або продовжать.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою