Українці мають можливість отримати додаткові три роки до свого страхового стажу. Відповідно до Закону України "Про обов'язкове пенсійне страхування" українцям, які займалися доглядом за дитиною та не працювали протягом цього періоду, може бути зарахований додатковий стаж.

З 2004 року до основних умов належать:

  • догляд за дитиною до її трирічного віку;
  • отримання допомоги з догляду за дитиною. Починаючи з 2005 року, такий стаж визначається на основі персонального обліку.

Щоб отримати зарахування стажу за догляд за дитиною, якщо цей період не було враховано у загальному стажі, необхідно надати відповідні документи до Пенсійного фонду та оформити їх:

  • свідоцтво про народження дитини або її паспорт;
  • документ, що підтверджує відсутність роботи до трирічного віку дитини, такий як витяг із трудової книжки або відомості про відсутність підприємницької діяльності;
  • у разі смерті дитини – свідоцтво про смерть.

Також можливе додавання до страхового стажу періоду догляду за дитиною до 12 років, якщо вона постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Для цього будуть потрібні такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини або її паспорт (або свідоцтво про смерть);
  • посвідчення постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • документ, що підтверджує відсутність роботи у батька до досягнення дитиною 12 років;
  • заяву про неотримання пільг потерпілого від чорнобильської катастрофи згідно зі статтею 30 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи".

Відпустка для догляду за дитиною віком від 3 до 6 років може бути зарахована до загального стажу, безперервного стажу та стажу роботи за спеціальністю.

В Україні в березні було проведено масштабну індексацію пенсій для більшої частини пенсіонерів, загальна кількість яких сягає 10,5 мільйонів осіб. Перегляд пенсій не стосуватиметься приблизно 500 тисяч українських пенсіонерів, включаючи тих, хто перебував на заслуженому відпочинку протягом останніх трьох років.

Раніше повідомлялося, що українські пенсіонери можуть отримати грошову допомогу від ООН у 2024 році.

Нагадаємо, що деякі українці отримають надбавки до пенсій.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою