В Україні близько 20% дорослого населення не зайняті офіційною роботою, тоді як роботодавці стикаються з труднощами у пошуку фахівців, навіть за готовності запропонувати високу заробітну плату. Ці зміни на ринку праці обговорював голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами чиновника, на даний момент на ринку праці гостро відчувається нестача кваліфікованих фахівців як в інтелектуальній, так і у фізичній сфері праці. Цей дисбаланс сили праці був викликаний двома головними чинниками: масштабною міграцією населення та мобілізацією.

Чиновник зазначає, що міграція торкнулася близько 10 мільйонів громадян України, із яких близько 6 мільйонів українців перебувають за кордоном. Більшість із них – це висококваліфіковані фахівці, такі як інженери, науковці, працівники в освітній та фінансовій сферах. З іншого боку, багато внутрішніх мігрантів раніше займалися фізичною працею на східних підприємствах України, і зараз стикаються з труднощами працевлаштування на заході країни.

Зазначається, що мобілізація вплинула на ринок праці, як прямо, так і побічно, внаслідок чого багато цінних фахівців було мобілізовано. За його словами, все це призвело до утворення безлічі вакансій на підприємствах, які не можуть бути заповнені, оскільки потребують років підготовки для здобуття кваліфікації.

Проте Данило Гетьманцев також наголошує, що ринок праці можна задовольнити, хоч і не за один місяць чи навіть рік. Він пропонує вирішувати цю проблему через перекваліфікацію та перенавчання громадян, надання спеціальних грантів на відкриття власного бізнесу, стимулювання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та повернення до активної економічної діяльності пенсіонерів, ветеранів та домогосподарок.

Раніше ми розповідали, що в Україні мають намір спростити процедуру звільнення працівників: які зміни очікуються.

Нагадаємо також, що в Україні мають намір внести зміни до Трудового кодексу: що потрібно знати.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою