У березні 2024 року відбулися значні зміни у системі виплат пенсій ветеранам України. Раніше розмір пенсій для ветеранів був прив'язаний до прожиткового мінімуму для осіб з обмеженими можливостями, що означало, що збільшення прожиткового мінімуму автоматично підвищувало розмір пенсій. Проте, згідно з новою постановою Кабінету міністрів, ветеранські пенсії більше не залежатимуть від прожиткового мінімуму. Про це пише "На пенсії".

Істотна зміна полягає в тому, що розміри пенсій було переглянуто в рамках індексації. Це означає, що ветерани отримуватимуть пенсії за новими, збільшеними ставками, незалежно від змін у прожитковому мінімумі.

Згідно з новими нормами, у березні 2024 року ветерани отримають такі суми:

  • Особи з інвалідністю І групи – 15 347 грн.
  • Особи з інвалідністю ІІ групи – 12 396 грн.
  • Особи з інвалідністю ІІІ групи – 8 500 грн.
  • Учасники бойових дій та постраждалі за участь у Революції Гідності – 4 958 грн.

Ці зміни торкнуться значної кількості громадян, у тому числі сім'ї загиблих військових. З 1 квітня 2024 року діти загиблих захисників та захисниць, які добровільно брали участь в обороні України від російських загарбників, отримуватимуть підвищену грошову допомогу від держави. Розмір цієї допомоги становитиме 7 800 грн на одну дитину, а якщо дітей у сім'ї більше однієї, то до 6 100 грн на кожну дитину.

Ці зміни покликані забезпечити більш гідні умови життя для ветеранів та їхніх сімей з огляду на їх внесок у оборону та захист країни. Важливо, щоб такі зміни були не лише формальними, а й реально допомагали покращити якість життя громадян, які потребують категорій. Подібні кроки держави спрямовані на підтримку та соціальне забезпечення тих, хто присвятив своє життя захисту батьківщини.

Раніше ми писали про те, як уникнути проблем із пенсією через елементарні помилки.

Також ми повідомляли, що українські пенсіонери можуть отримати грошову допомогу від ООН у 2024 році .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою