Кріп – це не тільки звичайна добавка до супів, салатів та бутербродів, але й цінна рослина, яка протягом багатьох століть використовується в аюрведичній медицині. Ця система охорони здоров'я дотримується особливих принципів підтримки фізичного і психічного здоров'я. І не випадково кріп знайшов своє застосування саме у стародавній медицині, адже його корисні властивості важко переоцінити. Про це пише Health.

Кріп має безліч переваг для здоров'я. Його листя та насіння насичені протизапальними та антиоксидантними речовинами, які сприяють захисту клітин організму від пошкоджень. Наприклад, флавоноїди, що містяться в кропі, покращують імунітет і надають сприятливий вплив на здоров'я мозку.

Крім того, кріп здатний знижувати рівень холестерину в крові, що є важливим аспектом профілактики серцево-судинних захворювань. Високий рівень холестерину збільшує ризик розвитку інфаркту та інсульту, тому добавка кропу до раціону допомагає мінімізувати цей ризик.

Для людей, які страждають на діабет, кріп також може бути корисним, оскільки він здатний зменшувати рівень глюкози в крові завдяки вмісту антиоксидантів. Це дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень, пов'язаних із цим захворюванням, таких як деменція, серцево-судинні захворювання та депресія.

Кріп також має здатність знижувати біль при менструації та пологах. Дослідження показали, що кріп є ефективним засобом проти менструального болю та здатний зменшити тривожність та тривалість пологів. Також чай із насіння кропу може допомогти зменшити родовий біль.

Однак перед тим, як приймати будь-які добавки або настоянки кропу, важливо проконсультуватися з лікарем, особливо для вагітних жінок та людей з хронічними захворюваннями. Також слід пам'ятати, що кріп не є панацеєю, і його використання має бути включене до загального здорового способу життя, що включає збалансоване харчування, фізичну активність та регулярні медичні обстеження.

Раніше ми писали, яка популярна харчова звичка руйнує імунітет.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою