Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запровадило нову політику обліку виплат для внутрішньо переміщених осіб, які зіткнулися з конфліктними обставинами. Тепер при розрахунку сум компенсацій враховуватиметься інформація про склад сімей, пише "Акцент".

Це рішення було ухвалено після численних звернень громадян, які скаржилися на ігнорування документів про склад сім'ї під час оформлення виплат.

Віцепрем'єр Ірина Верещук наголосила, що необхідно забезпечити чесність та законність виплат для всіх внутрішньо переміщених осіб, незалежно від місця проживання їхніх сімейних членів.

Тепер довідки про склад сім'ї можуть видавати не лише місцеві адміністрації, а й інші комунальні організації, такі як ОСББ та керівник компанії.

Формат довідки залишається гнучким, однак він має бути офіційно затверджений відповідними органами.

Для отримання допомоги ВПО необхідні такі документи:

  • Заповнена заява у встановленому зразку;
  • Оригінали та копії документів про реєстрацію як внутрішньо переміщеної особи;
  • Паспорт та інші документи членів сім'ї, що засвідчують особу;
  • Документи, що підтверджують шлюб та народження дітей; Згода на обробку персональних даних та банківської інформації. Копії всіх документів мають бути засвідчені заявником.

Ці зміни спрямовані на покращення підтримки внутрішньо переміщених осіб, які зіткнулися із викликами внаслідок воєнних дій на території України.

Раніше ми писали, що в Україні збільшилися соціальні виплати на дітей.

Також ми повідомляли, що в Україні хочуть збільшити держдопомогу при народженні дитини.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою