Стрес під час конфлікту робить значний вплив на жіноче здоров'я, що може призвести до порушень гормонального балансу та аменореї. Гінеколог-ендокринолог Тетяна Татарчук розповіла в інтерв'ю "РБК-Україна", як можна допомогти собі без відвідування лікаря.

Самостійні заходи для жінок

Експерт зазначає, що одним із безпечних засобів, які жінки можуть використовувати самостійно, є магній.

"Магній є важливим елементом для нормальної роботи нервової системи, особливо в умовах хронічного стресу, коли потрібно більше цього елемента через збільшену потребу нервових тканин. Крім того, магній бере участь у синтезі колагену, що сприяє еластичності шкіри", - зазначає Татарчук.

Правильне харчування відіграє важливу роль

Необхідно пам'ятати, що магній міститься у різних продуктах.

"Приймання магнію - безпечний спосіб підтримувати здоров'я жіночого організму. Слід також враховувати, що магній міститься в бананах, гречці, горіхах, капусті, червоному буряку. Рекомендується включати до раціону квашені продукти, які допомагають нормалізувати роботу кишківника та імунної системи, що також сприяє покращенню загального стану та підвищення стійкості до стресу", - радить ендокринолог.

Також необхідно стежити за правильним харчуванням, уникаючи жирних та калорійних продуктів, до яких часто тягне у період стресу, та стежити за вагою.

"Важливо дотримуватися правильних звичок у харчуванні - вживати їжу 2-3 рази на день. Кожне приймання їжі супроводжується виділенням інсуліну, який в умовах стресу вже присутній у надлишку. І якщо рівень інсуліну підвищується, то бажання їсти стає ще сильнішим, що може призвести до Переїдання через стрес Це призводить до ще більшого виділення інсуліну, і відбувається замкнене коло", - додає Тетяна.

Раніше ми писали про 7 звичок, які роблять пари щасливими.

Також ми повідомляли, як підтримувати стосунки з чоловіком на відстані.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою