Новий метод відрізняється тим, що він точніше визначає мутацію певного типу раку у пацієнта. Про це пише NPR.

Після операції та шестирічного курсу лікування 62-річна мешканка Мічигану, Деніз Лі, повністю позбулася раку легень. Звернувшись за медичною допомогою через рекламу проти куріння, вона боролася з нікотиновою залежністю понад 40 років, курячи до 2,5 пачки цигарок на день.

Так, комп'ютерна томографія виявила у неї злоякісну пухлину на ранній стадії. Деніз перенесла операцію з видалення п'ятисантиметрової пухлини з легені та розпочала курс лікування за новою методикою.

Роберт Вінн, фахівець з раку легень з Університету Співдружності Віргінії, пояснив, що головна перевага нового методу полягає у можливості більш точного визначення мутацій конкретного виду раку у пацієнта та застосування цілеспрямованої терапії, спрямованої на ракові клітини на молекулярному рівні.

"Ми перейшли до молекулярного підходу до лікування кожного конкретного виду раку легень, і це стало революційним кроком", - наголосив лікар.

У ході досліджень медики визначають генетичні біомаркери в мутованих ракових клітинах, на які потрібно спрямувати терапію, а потім застосовують ліки, які атакують ці "мішені", скорочуючи пухлину.

Також використовується імунотерапія для активації імунної системи організму, яка виявляє та бореться з раковими клітинами, аналогічно боротьбі з вірусами.

Останні п'ять років нові методи лікування дозволили вилікувати на 22% більше пацієнтів. У деяких випадках ці методи допомагають навіть на пізніх стадіях раку.

Також лікарі назвали 7 способів знизити ризик розвитку раку.

Ще ми писали, як захиститися від цукрового діабету – рекомендації МОЗ.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою