На основі Московського університету Торонто провели дослідження, зіставляючи вплив споживання 100% апельсинового соку з підсолодженим напоєм з цукром, відомим як "апельсиновий напій", і звичайною водою на різні аспекти здоров'я у дорослих. Про це пише Fox News.

Фінансований Департаментом цитрусових штату Флорида цей проєкт виявив низку переваг у чистого апельсинового соку перед його підсолодженими альтернативами, особливо в контексті скорочення споживання калорій та підтримки стабільного рівня глюкози в крові.

В експерименті брали участь 36 дорослих з нормальною вагою, якою пропонували споживати один із трьох напоїв перед їдою. Учасники, які вживали 100% апельсиновий сік, не тільки скоротили загальне добове споживання калорій та енергії, але також підтримували стабільніший рівень цукру в крові порівняно з тими, хто пив апельсиновий напій з доданим цукром або просто воду.

Це призвело до 84% компенсації калорій у тих, хто вживав чистий апельсиновий сік, порівняно з -25% у тих, хто віддав перевагу напою з доданим цукром, що підкреслює значні відмінності в реакції організму на натуральні продукти та додані цукри.

Група дослідників, у тому числі Нік Беллісімо, доцент кафедри фізіології харчування, припустила, що флавоноїди – природні сполуки в апельсиновому соку, можуть сповільнювати процес всмоктування цукру організмом. Це може пояснити, чому учасники не спостерігали такого різкого підвищення рівня глюкози в крові, яке зазвичай супроводжує вживання продуктів та напоїв, багатих на цукор.

По суті організм реагує по-різному на фруктозу і глюкозу, що містяться в апельсиновому соку, в порівнянні зі штучно доданими цукрами, присутніми в апельсиновому напої.

Додаткові спостереження показали, що користь апельсинового соку зберігається протягом усього дня. Учасники регулювали своє споживання калорій у наступних прийманнях їжі, компенсуючи енергію, отриману від апельсинового соку, на відміну тих, хто вживав підсолоджені напої. Це коригування вело до того, що загалом споживачі апельсинового соку вживали менше калорій та вуглеводів протягом дня.

Результати дослідження вказують на потенційну користь для здоров'я від вибору натуральних фруктових соків замість підсолоджених напоїв, особливо в тому, як організм обробляє та реагує на різні типи цукрів.

Дослідження підтримує помірне споживання цукру з усіх джерел, включаючи фруктові соки, та виділяє порівняльні переваги 100% апельсинового соку шляхом його вмісту корисних мікроелементів та біологічно активних сполук, таких як вітамін С та флавоноїди.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою