Міністерство соціальної політики пропонує значні зміни до організації надання соціальних послуг, запроваджуючи нову систему під назвою Соціального вебпорталу електронних послуг Мінсоцполітики, інтегровану до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Про це йдеться у постанові Кабміну.

За оцінкою, мета цифрової трансформації поточної системи соціальної підтримки полягає у спрощенні процедур подання заяв, звернень та повідомлень від тих, хто потребує соціальної допомоги, а також оперативного розгляду цих запитів.

Одним із ключових елементів цієї нової системи є кейс-менеджмент, де соціальний працівник (кейс-менеджер) оцінює потреби людей або сімей, які перебувають у складних ситуаціях, та планує, організує та координує надання соціальних послуг.

Важливим аспектом також є оперативне ухвалення рішень щодо надання соціальної підтримки.

Відповідно проєкту, через електронний кабінет на Соцпорталі Мінсоцполітики громадянам буде надано інформацію про доступні соціальні послуги, а також умови та процедури їх отримання.

Після оцінки потреб фахівець із соціальної роботи складає акт оцінки та подає його для розгляду рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг.

Цей процес включає допомогу соціального працівника у заповненні заяви на отримання соціальних послуг та необхідного пакету документів.

Заява може бути заповнена з використанням електронного пристрою з сенсорним екраном та підписана цифровим власноручним підписом, створеним на екрані цього пристрою.

Раніше ми писали, що в Україні збільшилися соціальні виплати на дітей.

Також ми повідомляли, що в Україні хочуть збільшити держдопомогу при народженні дитини.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою