Переселенці зі сходу України до 2022 року, змушені залишити свої будинки через військові дії, умовно відомі як "перша хвиля" внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повідомляє "Юридичний радник".

Програма допомоги цієї категорії передбачає можливість продовження виплат за певних умов.

Відповідно до Порядку надання допомоги ВПО, виплати можуть бути продовжені ще на шість місяців за дотримання певних критеріїв. Автоматично продовженням отримують:

  • Особи, нездатні до трудової діяльності, включаючи пенсіонерів з пенсією до 9 444 грн, інвалідів І та ІІ груп, дітей-інвалідів, а також дітей без інвалідності, але які страждають на тяжкі захворювання із певного списку, сиріт та осіб віком до 23 років, позбавлених опіки, включаючи тих, хто перебуває у прийомних чи сімейних дитячих будинках.
  • Батьки-вихователі, прийомні батьки та опікуни.

Крім того, категорії ВПО можуть подати заяву на продовження виплат самі:

  • Діти без супроводу законних представників влаштовані в сім'ї патронатних вихователів, а також самі патронатні вихователі.
  • Діти без батьківського піклування, тимчасово прийняті сім'ї родичів, знайомих, прийомні сім'ї чи сімейні будинки.
  • Вагітні жінки після 30-го тижня вагітності (27-го тижня для жінок, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС), а також особи, які втратили працездатність і не мають права на пенсію або соціальну допомогу, якщо середній дохід на члена сім'ї не перевищує 9 444 грн.
  • Особи з інвалідністю III групи та ті, хто страждає на тяжкі захворювання, підтверджені документально, але не мають офіційного статусу інвалідності.

При цьому для продовження виплат потрібна відповідність майновим критеріям та відсутність проживання на окупованій території.

Раніше ми писали, що в Україні збільшилися соціальні виплати на дітей.

Також ми повідомляли, що в Україні хочуть збільшити держдопомогу при народженні дитини.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою