Уряд України спільно з ЮНІСЕФ надасть екстрену фінансову допомогу у розмірі 10 800 грн на одну особу вразливим категоріям сімей, які змушені евакуюватися з прифронтових територій Харківської та Сумської областей через обстріл. Наприклад, багатодітна малозабезпечена сім'я із п'яти осіб отримає 54 000 грн додаткової грошової допомоги, повідомляє Міністерство соціальної політики.

"Координація дій держави та міжнародних партнерів для надання допомоги громадянам України дає можливість підтримати тисячі українців, які так потребують. Щиро дякую нашим партнерам в ЮНІСЕФ за те, що ви стоїте поряд з громадянами України у критичних для країни викликах", – наголосила міністр соціальної політики. Оксана Жолнович.

Виплати здійснюватимуться таким категоріям сімей з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов'язковій евакуації та проживали на території Харківської та Сумської областей та відповідають наступним категоріям:

  • у складі сім'ї є особа чи дитина з інвалідністю до 18 років;
  • сім'я багатодітна з дітьми до 18 років;
  • дітей виховує самотня мати чи самотній батько;
  • сім'я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою.

Порядок отримання допомоги

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово. Тривалість виплат залежатиме від бюджету програми. Якщо сім'я евакуюється коштами організованими обласною військовою адміністрацією (ОВА), додатково звертатися за отриманням допомоги не потрібно – виплату буде здійснено автоматично.

Якщо ж сім'я виїжджає в безпечне місце самостійно в рамках обов'язкової евакуації, після евакуації необхідно звернутися до найближчого управління соціального захисту в товаристві, що переїхав, із заявою про виплату відповідної допомоги.

Кошти одноразової допомоги зараховуватимуться на рахунок одного з членів сім'ї-отримувача допомоги. Також кошти можна одержати через Укрпошту.

"Поки йде війна, тисячі сімей потребують негайної допомоги, щоб забезпечити дітей усім необхідним. Це критично для вразливих сімей з дітьми, яких сьогодні евакуювали з прифронтових громад Харківської та Сумської областей. Дуже важливо, щоб ці сім'ї мали всі засоби, необхідні для подолання. важких випробувань, які їх спіткали", – зазначив голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують збільшити кількість категорій ВПО для виплат: подробиці .

Також нагадаємо, що в Україні змінилися соціальні виплати на дітей: що потрібно знати про нововведення .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою