На фінансування української армії потрібно додатково щонайменше 300 млрд грн, що неможливо забезпечити без підвищення податків. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у своєму телеграм-каналі.

За його словами, це очевидні заходи, які спричиняють несподівану реакцію. Він пояснив, що необхідно збільшити як видаткову, так і дохідну частину державного бюджету на фінансування армії, використовуючи внутрішні ресурси. Ці кошти не можна запозичити у міжнародних партнерів.

"Яка сума? Кабінет Міністрів зараз уточнює потреби, але вони величезні. Не менше 300 млрд грн до кінця року. Як зібрати такі кошти? Чекаємо на пропозиції від Кабміну. ​​Але так, неможливо обійтися без підвищення основних податків. Тому зміни торкнуться бюджетоутворювальних прямих і непрямих податків, включаючи ПДВ, ВЗ та акцизи Чи добре це для економіки? Ні, це погано.

Він наголосив, що при виборі між майном та життям, пріоритет віддається життю. Гетьманців запевнив, що контроль за витрачанням коштів посилюватиметься. Він висловив сподівання на зміцнення боротьби з контрабандою та тіньовою економікою, оскільки це додаткові податкові надходження.

На думку Гетьманцева, обговорення цих заходів не потребує додаткових пояснень. Він наголосив, що мародерство під час війни має суворо каратися за законом.

Гетьманцев також зазначив, що це не альтернативні заходи, а обов'язковий додаток до бюджету та економіки, що функціонує в умовах воєнного часу. Він нагадав, що фінансування військових дій можливе лише через податки та запозичення, причому утримання української армії переважно забезпечується коштом податків.

Раніше ми писали, що в Україні збільшилися соціальні виплати на дітей.

Також ми повідомляли, що в Україні хочуть збільшити держдопомогу при народженні дитини.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою