Кава – це смачний і популярний ранковий напій, але плями від нього на одязі можуть бути важковивідними. Однак є ефективні способи впоратися з цією проблемою. Про це пише "УНІАН".

Якщо ви любите каву, то, напевно, хоча б раз зіштовхувалися з плямами від неї. І якщо ви намагалися їх позбутися, то знаєте, що це завдання не з легких.

Як відіпрати плями від кави

Головне - діяти швидко і не давати пляму вбратися в тканину. Чим раніше ви почнете полоскання та прання, тим вище шанси повністю видалити пляму.

Однак не забувайте враховувати рекомендації щодо прання для різних тканин. Деякі речі можна чистити тільки в хімчистці або холодною водою. Експерти радять одразу ж насипати на пляму трохи прального порошку.

Якщо це була кава з молоком, промивайте річ холодною водою, щоб білок під впливом тепла не прискорив всмоктування пігменту. У боротьбі з жиром допоможе суміш солі та води – залиште її на кілька хвилин.

Як випрати пляму від кави з різних тканин

Бавовна: Використовуйте розчин перекису водню та води.

Джинсова тканина: Можна використовувати перекис водню або оцет.

Обов'язково протестуйте засіб на непомітній ділянці тканини, щоб переконатися, що вона не пошкодить її колір.

Вовна, шовк та атлас: Змішайте в рівних пропорціях гліцерин та засіб для миття посуду, додайте вісім частин води. Промокніть пляму цим розчином кілька разів і дайте висохнути. За потреби повторіть процедуру.

Синтетичні тканини: Їх можна обробляти так само як і шовк.
З цими порадами ви зможете ефективно боротися з плямами від кави на будь-якій тканині.

Раніше ми писали про те, як вибрати час для прання та заощадити на електроенергії.

Також ми повідомляли, як правильно прати ковдру та позбутися плям.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою