Щорічно з приходом Різдва та Нового року українці стараються прикрасити свої оселі. Хоча це справа індивідуального смаку, дизайнери радять уникнути деяких помилок в прикрашанні. Експерти назвали Homes & Gardens декілька тенденцій, які вже давно застаріли.

Монохромний декор

Кілька років тому кожен будинок майже горів від білого кольору – біла ялинка, білі прикраси та світло. Це було модно, але зараз дизайнери краще уникати монохромії. Замість цього краще вибирати зелені ялинки з різнокольоровими прикрасами.

- Вибух кольорів та радості, які супроводжують святковий сезон, розчарують одноманітність зими і допоможуть створити святкову атмосферу, – зазначає дизайнер інтер'єрів з Нью-Йорка Тайсон Несс.

Велика кількість пластикових прикрас

Перш за все, наголошують, експерти, такі прикраси неекологічні. По-друге, їхній зовнішній вигляд може здешевити ваш декор загалом.

- Замість того, щоб прикрашати дім новими пластиковими прикрасами, краще придумати, як це вже робить багато власників будинків, прикраси самотужки і зробити свої унікальні іграшки з таких матеріалів, як дерево, папір та картон, – розповіла дизайнер Кейт Дакворт.

Традиційні кольори

Багато людей люблять традиційний різдвяний декор. Однак більшість віддає перевагу сучасному. Тому сьогодні можна побачити святковий декор у нейтральних теплих відтінках. Експерти з дизайну стверджують, що звичні різдвяні кольори тепер справді застаріла тенденція.

- Очевидні кольори, такі як червоний, білий і зелений, вже не так популярні, як колись, – говорить Кейт Дакворт.

Однак , думки дизайнерів щодо цього розходяться, оскільки деякі вважають, що використання червоного та зеленого – це вдалий тренд цього сезону.

Великі прикраси

Декілька останніх років було модно зупиняти свій вибір на великих прикрасах. Але експерти кажуть, що тепер ця тенденція застаріла. Незалежно від того, чи вони розміщені на ялинці, чи на різдвяній гірлянді, великі прикраси можна замінити на менші. Це створить більш позачасовий вигляд. Також важливо враховувати розмір простору - занадто великі предмети декору в маленькій кімнаті можуть перевантажувати і виглядати незбалансовано.

Вінки зі штучного листя

Штучне різдвяне листя все одно може мати своє місце, коли мова йде про різдвяні прикраси, але вибір справжньої зелені, без сумніву, створить набагато автентичніший і позачасовий вигляд.

- Наш вибір природної зелені створить прохолодну та органічну атмосферу свята, – каже дизайнер Артем Кроповінський.

За його словами, додавання справжнього листя у ваш дім на свята також зробить ваш простір більш пов’язаним із природою, і є так багато способів творчо підійти до стилізації листя, від створення власного різдвяного вінка до використання його як центральної частини різдвяного столу.

Раніше Clutch рекомендував, у яких місцях не варто ставити ялинку, інакше вона перетвориться на гору сміття.

Також ми писали, як зробити оригінальні новорічні прикраси своїми руками

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою