Дослідження, проведене німецькими вченими, розкриває важливість сну нашого організму та її вплив на наше здоров'я. Виявляється, лише невелика частина людей дотримується рекомендованого графіка сну, що може серйозно позначитися на нашому фізичному та психологічному стані. Нестача сну, як з'ясували дослідження, може навіть збільшити ймовірність розвитку цукрового діабету другого типу та спричинити різке підвищення артеріального тиску. Про це пише Immunity.

В рамках цього дослідження вчені з різних університетів Німеччини вирішили розібратися в тому, як сон впливає на нашу імунну систему. Вони відстежували рівні Т-лімфоцитів, які відіграють ключову роль у захисті організму, в учасників експерименту протягом двох діб. Одній групу вони дозволили спати протягом 8 годин, а іншій просто лежати в ліжку, не засинаючи.

І результати виявилися дивними: рівні гормону росту та пролактину виявилися вищими у тих, хто спав уночі. Ці гормони мають важливе значення для підтримки працездатності імунної системи. Отже, сон не тільки допомагає організму відновитися і відпочити, а й активує імунну систему, роблячи нас більш стійкими до різних хвороб.

Дуже цікаво, що ці гормони можуть бути використані в майбутньому для посилення імунної відповіді після вакцинації, особливо у людей похилого віку, у яких ефективність вакцин може бути знижена. Це відкриває нові перспективи у лікуванні та профілактиці різних захворювань.

Таким чином, дослідження, проведене німецькими вченими, підтверджує, що сон – це не просто приємне проведення часу, але й важливий компонент здорового способу життя. Він необхідний для підтримки нашого імунітету і загального благополуччя. Тому слід приділити належну увагу своєму сну та встановити правильний режим, щоб наш організм міг функціонувати якнайкраще.

Раніше ми писали, які три ранкові звички допоможуть скинути вагу.

Також ми повідомляли про 5 продуктів, які запобіжать онкології.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою