Цілком виключати сіль з раціону не можна, оскільки вона необхідна підтримка здоров'я організму. Однак проблема в тому, що ми часто споживаємо її надто багато, повідомляє Fit For Fun.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про наслідки надлишкового споживання солі. Якщо у вас виникли тривожні симптоми, варто звернути увагу на кількість солі у вашому раціоні.

Німецьке товариство харчування (DGE) рекомендує молодим людям та дорослим споживати не більше 6 г (близько 1 чайної ложки) солі на день. Надмірне вживання солі може призвести до високого кров'яного тиску та серцево-судинних захворювань. За даними досліджень, близько 1,6 мільйона людей щорічно помирають через надмірно солону дієту. Важливо звернути увагу на чотири попереджувальні знаки вашого організму.

Постійна спрага

Ваше тіло вимагатиме більше води, особливо після споживання великої кількості оброблених продуктів. Сіль необхідна підтримка водного балансу в клітинах. Натрій, що міститься в солі, також відповідає за передачу нервових імпульсів, регулювання серцевого ритму та роботу м'язів. При надмірній концентрації солі мозок сигналізує про спрагу.

Якщо не заповнювати нестачу рідини, це може призвести до сплутаності свідомості, головного болю або непритомності через порушення водного балансу. Постійна спрага може бути ознакою діабету.

Головні болі

Почуття печіння або пульсації у скронях може мати безліч причин. Крім стресу, головні болі часто виникають через зневоднення та надмірне споживання солі.

Подумайте про те, що ви їли нещодавно. Надлишок солі призводить до розширення судин і викликає головний біль.

Постійне здуття

На відміну від здуття живота, викликаного бобовими або капустою, здуття від надлишку солі пов'язане із затримкою води. Якщо в крові занадто багато натрію, вода виходить із клітин, викликаючи набряки, які помітні на пальцях рук та ніг.

Втрата смаку

Якщо ви звикли до дуже солоної їжі, макарони та салати здаватимуться недостатньо приправленими. Ваші смакові рецептори адаптуються до солі, тому їх потрібно переучувати. Використовуйте здоровіші альтернативи для приправи, такі як свіжа зелень, перець чилі або лимонний сік.

Згодом ваші смакові рецептори адаптуються, і ви зможете знизити споживання солі.

Раніше ми писали, як приготувати курячу печеню з соєвим соусом і локшиною .

Також повідомлялося, що медики розповіли, чим корисний і небезпечний суп .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою