Перед вживанням або термічною обробкою фрукти та овочі слід обов'язково мити. На їх поверхні можуть накопичуватись бруд, пил, патогени та мікроби, навіть якщо вони були упаковані. Існує кілька способів очищення продуктів, пише Cleveland Clinic.

Ніколи не слід брати фрукти та овочі без попередньої обробки, навіть якщо ви збираєтеся знімати шкірку і вживати лише м'якуш.

"Важливо помити їх заздалегідь, тому що, наприклад, якщо ви ріжете диню з твердою шкіркою, то навіть якщо ви не збираєтеся її їсти, бактерії або пестициди на поверхні можуть потрапити всередину фрукта через ніж", - пояснює дієтолог.

Вона додає, що найбільш поширені бактерії у фруктах та овочах включають сальмонеллу, кишкову паличку та листерію, які можуть спричинити серйозні захворювання, такі як нудота, блювання та діарея. У деяких випадках може знадобитися госпіталізація та лікування антибіотиками.

Що стосується правильного способу миття фруктів та овочів, Бет Червоні рекомендує помістити їх у прохолодну воду та залишити на деякий час. За потреби можна використовувати щітку для видалення бруду.

Вона також радить не мити овочі та фрукти відразу після покупки, а робити це перед використанням, щоб зберегти їхню текстуру та смак.

"Не обов'язково використовувати оцет або харчову соду. Хоча деякі вважають за краще їх видалити воск або пестициди, найкраще просто промити продукти проточною водою кімнатної температури", - радить вона.

Крім того, вона рекомендує видалити всі пошкоджені ділянки фруктів та овочів заздалегідь, щоб продовжити термін їх придатності.

Раніше ми писали про те, як швидко схуднути – 5 порад дієтолога.

Також ми повідомляли, що дієтолог пояснила, чому не можна часто зважуватись.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою